بهترین فروشگاه سیم و کابل

بهترین فروشگاه سیم و کابل

دانیال نور دارای سال ها سابقه در زمینه تولید و فروش انواع سیم و کابل در غرب تهران می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با علت مهم بودن انتخاب صحیح سیم و کابل آشنا کنیم. همراه ما باشید…

سیم و کابل از اصلی ترین تجهیزات صنعت برق می باشد. درواقع می توان گفت این دو عنصر پایه و ستون اصلی در شبکه های برق و ساختمان‌ها می باشند.از جایی که هیچ فعالیت برقی بدون حضور سیم یا کابل تقریبا صورت نمی‌گیرد باید متوجه شویم که این دو عنصر از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند. همچنین وجود یک واصل بین تجهیزات و انتقال انرژی الکتریسیته امری الزامی است.

حالا با توجه به اهمیت و مهم بودن دو عنصر سیم و کابل که به آن اشاره شد باید در انتخاب آن ها دقت کرد. دانیال نور نیز بهترین و معتبرترین فروشگاه‌ها سیم و کابل با سال ها سابقه در تهران می‌باشد. در فروشگاه دانیال نور شما می توانید یک محصول با کیفیت و مطمئن و از سوی دیگر دارای منبعی برای بررسی و مقایسه مشخصات فنی را انتخاب کنید.

سیم و کابل برق :

سیم و کابل برق برای انتقال جریان الکتریکی استفاده می‌شود. سیم برق از دو قسمت تشکیل شده است. یک بخش رسانا (هادی) و یک بخش عایق (روکش). هسته اصلی یک سیم که از جنس رساناست،‌به کمک یک لایه عایق،‌ روکش می‌شود تا از آسیب رسیدن به سیم و همچنین خطر برق‌گرفتگی،‌ جلوگیری شود.

معیار و و واحد سیم ها برای آندازه گیری قطر آن ها می باشد.برای مثال سیم‌هایی با قطر ۱۰ یا ۲۰ میلی‌متر مربع در کاربردهای مسکونی استفاده می‌شوند. این نکته را به خاطر بسپارید که هرچه قطر سیم بزرگتر باشد جریان بیشتری نیز دارد. هادی اصلی سیم،‌ می‌تواند از جنس فلز مس،‌آلومینیوم و یا مس باشد.
در یک تعریف ساده، به مجموعه‌ای از یک یا تعدادی سیم که با یکدیگر در کنار هم قرار گرفته‌ و به هم‌ تابیده شده‌اند کابل برق می‌گویند. این مجموعه سیم‌ها که تشکیل کابل می‌دهند،‌ معمولا با استفاده از لایه‌ای محافظ،‌ به عنوان عایق،‌ از فضای خارج جدا می‌شوند. معمول‌ترین فلز مورد استفاده به عنوان‌ هادی سیم و کابل‌ها مس و آلومینیوم با خلوص بالا می‌باشد.

بطور معمول از کابل جهت انتقال نیرو، سیگنال‌های الکتریکی و مخابراتی استفاده می‌شود. به این نکته نیز دقت کنید که کابل ها انواع مختلف و زیادی دارند و برای هر کاربرد باید کابل مناسب خود را استفاده کرد.

سیم و کابل چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

سیم و کابل از نظر کاربرد هردو برای انتقال جریان الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند. اما به این نکته باید دقت کرد که این دو باهم تفاوت هایی دارند و یکسان نیستند. پس نباید این دو را باهم یکی دانست و باید بین آن ها تفاوت قائل شد.

به طور کلی تفاوت اساسی بین سیم و کابل این است که: سیم از یک رشته‌ هادی ساخته شده که با لایه‌ای از عایق پوشیده شده است. می‌توان گفت سیم یک تک رساناست. در حالی که کابل از دو یا چندهادی عایق بندی شده، تشکیل شده است که به هم تابیده شده اند. کاربردهای سیم و کابل نیز با هم متفاوت است و در موارد مختلف باید از سیم یا کابل متناسب با کاربردش استفاده شود. سیم برای انتقال برق، تحمل بارهای مکانیکی، انتقال سیگنال‌های مخابراتی و در سیستم‌های گرمایشی استفاده می‌شود. کابل برای انتقال نیرو، سیگنال‌های مخابراتی و انتقال برق کاربرد دارد.
انواع سیم و کابل دارای سطح مقطع‌های مختلفی هستند. این سطح مقطع‌ها به صورت عدد روی روکش سیم و کابل نوشته می‌شوند. به عنوان مثال، سیم ۱ به این معناست که سیم ما، دارای سطح مقطع ۱ میلی‌متر می‌باشد. این دو تجهیز، در انواع‌ و سایزهای مختلفی ساخته می‌شوند و جنس لایه های آن‌ها نیز می‌تواند متفاوت باشد. برای شناسایی و تفکیک آن‌ها، از کدهای رنگی و علائم اختصاری استفاده می‌شود.

انواع سیم و کابل برق :

پارامترهای زیادی برای دسته بندی کردن سیم و کابل ها وجود دارد. از جمله پارامتر های می توان به سطح ولتاژ نوع‌هادی و ساختار آن نوع عایق و روکش نوع حفاظت الکتریکی نوع حفاظت مکانیکی نوع کاربرد تعداد رشته‌ها استاندارد اشره کرد.

به طور کلی، انواع سیم را از نظر نوع هادی استفاده شده،‌می‌توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

 1. سیم مفتولی یاسیم خشک
 2. سیم نیمه افشان
 3. سیم افشان یا سیم انعطاف‌پذیر

دسته‌بندی کابل‌ها معمولا با پارامترهای بیشتری انجام می‌شود. اما دو پارامتر مهم برای دسته‌بندی کابل ها، سطح ولتاژ و نوع کاربرد می‌باشد. در ادامه انواع کابل با توجه به این دو پارامتر را برای شما بیان می‌کنیم:

انواع کابل برق از نظر سطح ولتاژ:

 1. کابل فشار ضعیف (LV)
 2. کابل فشار متوسط (MV)
 3. کابل فشار قوی (HV)
 4. کابل فوق فشار قوی (EHV) انواع کابل برق از نظر نوع کاربرد:
 • کابل زمینی
 • کابل مخابراتی
 • کابل افشان
 • کابل کواکسیال
 • کابل فیبر نوری

قیمت و خرید سیم و کابل برق :

همانطور که بالاتر اشاره شده سیم و کابل از مهم ترین و اصلی ترین عناصر پروژه های برقی می باشد. پس مهندسین برق نیازمند به دانستن جدیدترین قیمت سیم و کابل ها می باشند. زیرا سیم و کابل از احتیاجات اصلی و اساسی مهندسین برق می‌باشد.

برای خرید بهترین و با کیفیت ترین سیم و کابل کافی است به بخش سیم و کابل فروشگاه سیم و کابل دانیال نور سر بزنید و محصول مورد نظر خود را ببیند و با یک تماس سفارش خود را ثبت کنید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره ، کارشناسان ما در دانیال نور در خدمت شما هستند.

برترین و باکیفیت ترین سیم و کابل ها را در داینال نور بیابید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی

محصولات

محصولات

در دانیال نور بیابید...