مرکز خرید و فروش و پخش کابل برق تهران

دانیال نور در این مقاله قصد دارد شما همراهان عزیز را باسیم کابل آشنا کند. و همچنین با نکات مهم در هنگام خرید سیم کابل و علاوه بر آن مرکز پخش کابل برق در تهران را برای شما معرفی کند.

سیم و کابل

سیم و کابل دو اصطلاح پرکاربرد رشته برق هستند که به‌عنوان بخش مهمی از سیستم‌های انتقال انرژی به شمار می‌روند. با این حال نمی‌توان این دو را به جای هم به کار برد. سیم یک تک رساناست که معمولاً از جنس مس و آلومینیوم است. در حالی که کابل از دو یا چند سیم عایق‌دار درست شده که در یک روکش یا غلاف قرار داده شده‌اند.
سیم متشکل از یک هادی برای انتقال برق و یک عایق به منظور محافظت و جلوگیری از نشت برق به اطراف است؛ هادی سیم‌ها عموماً مسی یا آلومینیومی است. اما مس به دلیل حجم کم و هدایت بهتر نسبت به دیگر فلزات، پرکاربردتر است. عایق نیز از موادی پلاستیکی است که به‌عنوان روکش بر روی هادی کشیده می‌شود.
کابل‌ هم ساختمانی مشابه سیم دارد و از دو جزء اصلی هادی وعایق تشکیل شده است. در واقع سیم‌ها یکی از اجزای کابل هستند. به عبارتی دیگر یک کابل از مجموع چند سیم که درون یک غلاف قرار گرفته‌اند، تشکیل می‌شود.
هر دو این وسایل بر اساس ویژگی‌های مختلف از جمله نوع و جنس هادی ، استاندارد مرجع و به تبع آن ولتاژ بهره برداری، نوع استفاده تقسیم می شوند.

نکات مهم در خرید سیم و کابل

عایق استاندارد انواع سیم و کابل

در تاسیسات برقی و الکتریکی کاربرد بسیار گسترده و عظیمی‌ را در مورد انواع سیم و کابل مشاهده کنید.. شما با انتخاب عایق مناسب برای انواع سیم و کابل عمدتا میتوانید به اهمیت بالای سیم کابل برق به راحتی آگاه شوید. چرا که سیم کابل برق اصولا به واسطه‌ ‌هادی که بخش بسیار مهم کابل به حساب می‌آید . قطعا از جنس مس و آلومینیوم ساخته می‌شود به راحتی می‌توانید برای کاربردهای ویژه خود استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که شما با توجه به مصرف خود می‌توانید به عایق سیم کابل برق توجه داشته باشید. این عایق صد درصد باعث می‌شود تا شما از خطرات و خسارت‌های بیشتری در سیستم تجهیزات و سیم کشی محل مورد نظر خود استفاده کنید.

عمدتا استقامت و قابلیت بالای ارتجاعی انواع سیم و کابل باعث شده است که افراد بتوانند به کیفیت و استاندارد سیم برق مطمئن باشند . بدین شکل بهترین استفاده و مقرون به صرفه ترین استفاده را تجربه نمایید. توجه داشته باشید که خاصیت ارتجاعی مهم‌ترین مزیت عایق سیم کابل برق می‌باشد. که هرگونه بی‌توجهی به این موضوع به راحتی می‌تواند به کارکرد پایین و استاندارد نامرغوب سیم برق اشاره داشته باشد.

غلاف کابل یعنی اتصال صحیح

اما نکته مهم دیگری که به خصوصیت اصلی سیم برق اشاره بسیار مستقیم و البته واضحی دارد. اصولا غلاف سیم کابل برق می‌باشد. به این جهت که عایق کابل موردنظر شما باید از هرگونه چسبندگی دور باشد.در این صورت شما این اختیار را داشته باشید که انواع سیم و کابل را به راحتی مورد استفاده و کاربرد خود به راحتی قرار دهید . و مهم‌تر از همه شما باید بتوانید نوع غلاف کابل مورد نظر خود را به صورت کاملا مطمئن نسبت به استاندارد بالایی که دارد در انواع سیم و کابل مورد کاربرد و استفاده قرار دهید. چرا که شما از غلاف سیم برق اصولا باید بر روی انواع کابل‌های تک رشته‌ای بتوانید به صورت کاملا اصولی و استاندارد استفاده کنید و به همین خاطر، انواع سیم و کابل را همیشه با خصوصیت مهم آن به عنوان غلاف کابل برق می‌شناسند. که باید به این نکته کلیدی نیز توجه بالایی در انتخاب انواع سیم و کابل نشان داده و توجه نمایید.

به جریان برق توجه کنید

خاطرنشان می‌کنم که شما برای یک خرید مقرون به صرفه انواع سیم و کابل باید قصد داشته باشید که از سیم برق کاملا استاندارد استفاده کنید. باید به جریان برق اصولی و صحیح سیم کابل برقتوجه نمایید. چرا که هرگونه کیفیت و استاندارد پایین و عدم مرغوبیت در انتخاب انواع سیم و کابل شما را با مشکل رو به رو می کند. در ابن صورت به راحتی می‌تواند شما را در حین استفاده با افت ولتاژ بسیار پایینی روبرو کند.که به هیچ عنوان این کار نمی‌تواند برای شما صرفه اقتصادی بالا و قابل قبولی را به دنبال داشته باشد. و به هیمن دلیل همیشه باید به تعویض و تعمیر انواع سیم برق محیط خود فکر کنید. بدین جهت بهترین کار این است که در برآورد اقتصادی خود سعی کنید این نکته کلیدی را بسیار مهم و حائز اهمیت در نظر داشته باشید، که همیشه کیفیت و استاندارد انواع سیم و کابل مهم‌ترین نکته برای خرید آن وابسته به نوع کاربرد مختلف به حساب می‌آید که یک خریدار باهوش به این نکته در خرید خود صددرصد تو جه می‌کند.

مرکز پخش کابل برق در تهران

مراکز پخش کابل برق در واقع فروشگاه هایی هستند که در زمینه خرید و فروش کابل برق فعالیت می کنند.در هر شهری می توان مرکزپخش کابل برق را در منطقه یا مناطقی از آن شهر یافت.شهر تهران نیز که از تولید کننده های اصلی در زمینه سیم و کابل برق می باشد مراکز پخش کابل برق بسیاری در آن پیدا می شود.در واقع شهر تهران دارای اصلی ترین مرکز پخش انواع سیم و کابل در ایران می باشد.

در این مرکز پخش کابل انواع و اقسام کابل ها ازجمله کابل فشار ضعیف، کابل فشار متوسط ، کابل فشار قوی، کابل خودنگهدار، کابل های آلومینیومی و… و همچنین انواع و اقسام سیم های افشان وسیم های مفتولی خرید و فروش می شود.

تولیدکنندگان و همچنین فروشگاه های بسیار زیادی را در شهر تهران می توان یافت. انواع کابل ها را از تمامی برندهای تولید سیم و کابل با قیمت های گوناگون را خرید و فروش می کنند.

شهر تهران سهم بسیار بزرگی را در انجام معاملات تجاری در تمامی زمینه ها به خود اختصاص داده است. صنعت سیم و کابل نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.از جمله صنعت هایی است که بازار بزرگی را در شهر تهران به خود اختصاص داده است.

بسیاری از سیم و کابل ها هستند که کاربرد وسیعی دارند و سهم آنها از تولید و خرید و فروش بیشتر از سایر کابل ها می باشد .برخی دیگر از کابل های برق کاربرد های خاصی دارند و کمتر خرید و فروش می شوند.

دانیال نور

این شرکت از سال ۱۳۹۲ اقدام به تاسیس و راه اندازی کارخانه سیم و کابل خود توسط مهندسین مجرب و ماشین آلات اروپایی با نام تجاری پارس الکتریک شهریار در شهرستان شهریار نموده است و همچنین در نخستین ماه های فعالیت خود موفق به اخذ کاربرد علامت استاندارد ملی ایران جهت محصولات خود گردید.

همچنین امروزه دانیال نور را می توان به عنوان یکی از مراکز خرید و فروش سیم کابل در شهریار و مرکز پخش کابل برق در تهران و در سراسر کشور معرفی و کرد.

برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان دانیال نور در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی

محصولات

محصولات

در دانیال نور بیابید...