کابل ساختمانی نیمه افشان

کابل ساختمانی نیمه افشان چیست؟

کابل ساختمانی: کابل نیمه افشان یک نوع کابل برق است که از یک یا چند رشته تشکیل شده است. این کابل‌ها ویژگی‌هایی از کابل افشان و مفتول را با هم ترکیب کرده و معمولا در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کابل‌ها از بخش‌های مختلفی همچون هادی، عایق و روکش تشکیل شده‌اند.

هادی: هادی رشته یا رشته‌هایی از جنس مس یا آلومینیوم است که وظیفه حمل و انتقال انرژی الکتریکی را برعهده دارد. هادی‌ها با کمک یک لایه عایق شده‌اند تا نشت انرژی الکتریکی در آن‌ها اتفاق نیفتد.

عایق: این عایق‌ها معمولاً از جنس PVC هستند.

روکش: برای محافظت از سیم و اجزای درونی آن، روکش‌ها مناسب‌ترین گزینه هستند. برای تولید روکش‌ها از مواد مختلفی همچون پی‌وی‌سی و پلی‌اتیلن استفاده می‌شود.

کابل‌های نیمه افشان در زیر یا روی گچ، روی دیوارهای آجری و بتونی و در محیط‌های خشک یا مرطوب به کار می‌روند اما برای به کارگیری در بتن مسلح یا فشرده مناسب نیستند. استفاده از این نوع کابل‌ها در تاسیسات خارجی فقط در صورتی مجاز است که در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند.

کابل‌های نیمه افشان مزایا و معایب خاص خود را دارند:

مزایا:

  • انعطاف‌پذیری: این کابل‌ها انعطاف‌پذیر هستند، اما نسبت به کابل‌های افشان، انعطاف‌پذیری کمتری دارند.
  • ساختار: کابل‌های نیمه افشان از یک یا چند رشته مفتولی اما نرم و انعطاف پذیر تشکیل شده‌اند.
  • کاربرد گسترده: این کابل‌ها در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

معایب:

  • کمتر انعطاف‌پذیر: نسبت به کابل‌های افشان، کابل‌های نیمه افشان انعطاف‌پذیری کمتری دارند.
  • محدودیت در استفاده: استفاده از این کابل‌ها در مکان‌هایی که پیچ‌وخم زیادی دارند، مناسب نیست.
  • محدودیت در مقاطع بالا: این کابل‌ها بیشتر در سطوحی با مقاطع بالاتر از 6 میلی‌متر مربع استفاده می‌شوند.

دانیال نور را بیشتر بشناسید …دانیال نور

شرکت دانیال نور در سال ۱۳۷۴ در زمینه طراحی و همچنین اجرای خطوط هوایی ، پست های زمینی و هوایی ۲۰ کیلوولت و فشار ضعیف ، و اتوماسیون کارخانه ها شروع به فعالیت نمود و در صنعت کشور بیش از صدها کارخانه و واحدهای تولیدی و خدماتی را در زمینه برق رسانی و تجهیزات برقی یاری نموده است .

این شرکت از سال ۱۳۹۲ اقدام به تاسیس و راه اندازی کارخانه سیم و کابل خود توسط مهندسین مجرب و ماشین آلات اروپایی با نام تجاری دانیال نور در شهرستان شهریار نموده است و همچنین در نخستین ماه های فعالیت خود موفق به اخذ کاربرد علامت استاندارد ملی ایران جهت محصولات خود گردید.

این واحد با هدف مطالعه و تحقیقات جهت دستاورد های جدید در طراحی و تولید سیم و کابل های ابزار دقیق، خودرویی و کابل های سیلیکونی در حال فعالیت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی

محصولات

محصولات

در دانیال نور بیابید...