کابل جوشکاری

کابل جوشکاری برای اتصال قطعات جدا از هم کاربرد داشته تا قطعات محکم به هم متصل شوند، همچنین سیم جوشکاری بسیار انعطاف پذیر بوده و به راحتی خم و راست می شود زیرا دارای هادی مسی آنیل می باشد. عایق به کار رفته در این کابل از جنس pvc بوده که از متدی ساخته شده که در تمام عوامل محیطی قابل استفاده بوده تا دچار خمیدگی و پوسیدگی نشود.

سال های زیادی است که از تولید و فرآیند کابل برق می گذرد و اگر مختصر اطلاعاتی پیارمون فرایند جوشکاری داشته باشید می دانید که کیفیت کابل جوش می تواند چه تاثیر بسزایی در فرایند جوشکاری داشته باشد. از کابل جوش در صورت خرابی می توان استفاده کرد تا قطعات جدا از هم را به هم چسبانده شوند و از خراتی که جان انسان ها را به خطر می اندازد جلوگیری شد.

کابل جوش رسانای بسیار مناسبی برای عبور جریان برق می باشد و در برابر فشارهای فیزیکی و الکتریکی بسیار مقاوم می باشد. برای استفاده بهینه از کابل جوش و افزایش طول عمر آن از یک روکش یا عایق استفاده می کنند. بهترین عایقی که می توان در صنعت سیم و کابل استفاده کرد عایق پرتو دور یا پلاستیک می باشد که به اختصار PVC می نامند. هر کابلی از چندین رشته نازک که روی یک صفحه قرارگرفته اند تشکیل می شوند.

مشخصات کابل جوشکاری

همان طور که از نام این محصول پیداست از این کابل برای فرایند جوشکاری استفاده می شود. نام دیگر این محصول کابل اینورتر می باشد بعضا آن را با نام کابل اتصال جوشکاری می شناسند. این محصول در سایز های مختلفی عرضه می شود که از معروف ترین این سایز ها می توان به کابل جوش 18، سیم جوش 95، کابل جوش 12 نیز اشاره کرد.

کابل جوشکاری در سایز بندی های مختلفی وجود دارد واز یک عایق حرارتی نئوپرن تشکیل شده است. کابل جوش در هرنوعی از جنس ترموپلاستیک هستند و در مقابل پاشیدگی جوش تحمل بالایی دارد. سیم جوش در دو نوع مس و آلومینیوم در بازار یافت می شود و قیمت آلومینیوم به نسبت کابل جوش مسی ارزان تر است.

روکشی در کابل جوش به کار رفته از لحاظ خاصیت مکانیکی ، فیزیکی و الکتریکی مقاومت بسیار بالایی دارد حتی در برابر پارگی ، سایش و ضربات متعدد بسیار مقاوم است. کابل جوش در کلاس هایی که هرکدام برای فعالیت خاصی مورد استفاده قرار گرفته و می توان از انواع مختلف آن استفاده کرد.

سیم جوش

کاربرد سیم جوش

برای اینکه قطعات به هم جوش خورده مستحکم و مقاوم باشند جوشکاری باید توسط افراد متخصص وکار آموخته این کار انجام شود تا وسایل با گذشت زمان دچار خرابی نشوند ، کابل جوش در انواع مختلفی وجود دارند و متناسب با نیاز وسیله هر فردی توسط جوشکار انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرد . سیم جوش برای اتصال پل های عابر پیاده ، اتصال قطعات جدا از هم تخت و تمام وسایل آهنی که نیاز به جوشکاری دارند قابل استفاده می باشند.

انواع کابل جوشکاری

  • کابل جوشکاری افشان
  • کابل جوش لاستیکی

 

کابل جوش لاستیکی

هنگام جوشکاری حتما باید در از امنیت کابل آگاهی داشته باشد تا در برابر حرارت زیاد بتواند عملکرد خوبی داشته باشد ، کابل لاستیکی دارای ایمنی مناسب هنگام جوشکاری است و تمام نکات ایمنی هنگام ساخت آن استفاده شده است.

کابل جوش لاستیکی به خاط داشتن لاستیکی که در ساخت آن به کار رفته نقش حفاظتی در شرایط کارگاهی با انواع مواد صنعتی مثل اسید ها و درجه حرارت بالا و پایین سرکار دارند.

کابل جوش لاستیکی معمولا زمانی استفاده می شود که میزان آمپری که با آن سرکار داریم زیاد باشد. کابل های لاستیکی به راحتی قادر به خم و راست شدن هستند زیرا فرد جوشکار هنگام کار ممکن سیم جوش گاها بالا و پایین شود شخص فنی کار در حین کار با کابل جوش لاستیک با آن جا به جا می شود به همین علت بسیار انعطاف پذیر می باشد.

سیم جوش افشان

کابل های افشان در دو نوع آلومینیومی و مسی وجود دارند و قیمت کابل آلومینیومی به نسبت مسی ارزان تر می باشد. روکشی که در کابل جوش افشان به کار رفته از جنس پلاستیک می باشد که بسیار انعطاف پذیر بوده ، این روکش باعث می شود تا دربرابر فشار های مکانیکی، الکتریکی مقاوم باشد.

لیست قیمت کابل جوشکاری

گران بودن کابل جوش به عوامل زیادی بستگی دارد. سیم جوش در دو دسته مسی و آلمینیومی قرار دارند، که کابل مسی به علت موادی در آن به کار رفته گرانتراز آلمینیوم می باشد ولی به علت مقاومت کم بازده بهتری نسبت به آلومینیوم دارد.

کابل جوش برای جوش کاری بیشترین استفاده را دارد و هرچه کیفیت کابل جوش بهتر باشد در نتیجه کیفیت جوش بیشتر می شود و برق کمتری مصرف می شود زیرا سریع تر به نتیجه دلخواه می رسیم. بهترین کابل جوش مناسب برای جوشکاری کابلی است که حین کار کردن زیاد داغ نباشد.

یکی از نکته های مهم راجب به کابل جوش حتما باید از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشد تا تکنسین های جوشکاری با آزادی بیشتری کارشان را انجام دهند . اگر به دنبال کابل جوش مناسب با استاندارد های روز دنیا هستید فروشگاه اینترنتی الفبای برق در این راه همراه شما خواهد بود.

قبل از خرید کابل جوشکاری باید به نکاتی قبل از خرید کردن توجه کرد مثلا عایق و هادی به کار رفته در کابل تا دچار خرابی در حین کار نشود ، یکی دیگر از نکات توجه به پیشینه شرکت تولید کننده می باشد که از چه موادی هنگام ساخت سیم وکابل استفاده می کنند.

منیع : alefbayebargh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی

محصولات

محصولات

در دانیال نور بیابید...