عوامل موثر در قیمت سینی کابل و نردبان کابل و اتصالات

سینی کابل چیست؟

سینی کابل از تمامی کابل‌ها و سیم‌های روکش دار در کل طول مسیر نگهداری و پشتیبانی می نماید. اغلب طول استاندارد آن 3 متر می باشد و به صورتی ساخته شده که از مقاومت بالایی برخوردار است.

جنس گالوانیزه فابریک در مقابل پوسیدگی و صدمات بادوام می باشد. برخی از آن‌ها گالوانیزه گرم می باشد که هم از طول عمر بالایی برخوردار هستند و به دلیل دوام زیادشان در محیط باز می توان از آنها استفاده نمود. اتصالات آن عبارتند از: زانویی ، سه راهی ، چهارراهی ، رایزر ، ردیوسر و… .

نردبان کابل چیست؟

اغلب نردبان کابل در نقش محکم ترین نوع وسیله نگهداری و حفاظت از کابل‌ها و سیم‌کشی‌ها بکار برده می شود. معمولا نردبان کابل در محیط هایی کاربرد دارند که سیم کشی به‌ شکل عمودی صورت می گیرد. جنس نردبان کابل از فولاد، استیل، آلومینیوم یا به شکل گالوانیزه می تواند تولید گردد.

نردبان کابل به منظور حفاظت تعداد بسیاری از کابل ها با وزن بالا و فاصله های زیاد گزینه بسیار خوبی می باشد که سریع نصب می شود و همچنین از قدرت و طول عمر زیادی برخوردار است. اندازه استاندارد به منظور استفاده از نردبان کابل بین ۳ الی ۶ متر است. اتصالات و وسایل متصل به نردبان کابل شامل زانویی نردبان کابل، سه راهی نردبان کابل، چهارراهی نردبان کابل، رایزر نردبان کابل، ردیوسر نردبان کابل و… می باشد.

کاربرد

این محصولات در نقش جایگزین به منظور سیم کشی باز و یا سیستم کاندوئیت کاربرد دارند. در مکان های صنعتی و تجاری از سینی کابل و نردبان کابل به سبب امکان بررسی دقیق بر چگونگی کابل کشی به‌ شکل گسترده استفاده می گردد. لازم به ذکر است بکارگیری از آنها به علت قرار گرفتن کابل‌ها بر روی سینی کابل و یا نردبان کابل به‌جای قرار گرفتن درون لوله های برق (کاندوئیت)، برای زمان هایی که می خواهیم جریان تغییر کند سودمند می باشد. از آنها به منظور ایجاد نظم و مرتب شدن سیم کشی‌ها مخصوصا در ساختمان‌های عظیم بسیار بکار می روند.

پارامترهای اثرگذار بر قیمت

  • نوسانات قیمت ارز
  • قیمت مواد اولیه و ورق های صنعتی
  • مدل سفارش و طراحی ویژه
  • نوع ورق فلزی که خریدار تقاضا می کند

نحوه محاسبه قیمت

قیمت بر اساس نوسانات فلزات در بازار تعیین می گردد . همچنین نوع ورق در قیمت آن اثر می گذارد و ورق گالوانیزه، استیل گالوانیزه گرم بر اساس مدل آبکاری از گالوانیزه سرد هزینه اش بیشتر می باشد . هر اندازه که طول شاخه ها بیشتر باشد و پهنای سینی برق با کف وسیع تر باشد، هزینه و قیمت سینی کابل بیشتر می شود.

انتخاب سینی کابل و نردبان کابل مطلوب

به دلیل اینکه صنایع گوناگون در سراسر دنیا به سینی کابل و یا نردبان کابل احتیاج دارند، توجه به موضوع انتخاب مناسب و صحیح مواد به منظور ساخت برای استفاده از آنها در بازه دمایی گوناگون و برای پیشگیری از صدمات جدی و هزینه‌بر در طولانی مدت لازم می باشد. برخی از دستورالعمل‌های کلی در ارتباط با انتخاب مواد مطلوب به منظور تولید و کارایی آنها در درجه حرارت بسیار پایین به صورت زیر می باشد.

جنس سینی کابل و یا نردبان کابل کاربردی در حداقل دمای پیشنهاد شده :

  • از جنس فولاد ضد زنگ مناسب دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت (۱۸۴- درجه سانتیگراد)
  • از جنس آلومینیوم به منظور دمای منفی ۲۰۰ درجه فارنهایت (۱۲۹- درجه سانتیگراد)
  • از جنس فایبر گلاس برای دمای منفی ۱۰۰ درجه فارنهایت (۷۳- درجه سانتیگراد)
  • از جنس فولاد کم کربن برای دمای منفی ۲۰ درجه فارنهایت (۲۹- درجه سانتیگراد)

دانیـــــال نــــــور را بیشتر بشناسید …

شرکت دانیال نور در سال ۱۳۷۴ در زمینه طراحی و همچنین اجرای خطوط هوایی ، پست های زمینی و هوایی ۲۰ کیلوولت و فشار ضعیف ، و اتوماسیون کارخانه ها شروع به فعالیت نمود و در صنعت کشور بیش از صدها کارخانه و واحدهای تولیدی و خدماتی را در زمینه برق رسانی و تجهیزات برقی یاری نموده است .

این شرکت از سال ۱۳۹۲ اقدام به تاسیس و راه اندازی کارخانه سیم و کابل خود توسط مهندسین مجرب و ماشین آلات اروپایی با نام تجاری پارس الکتریک شهریار در شهرستان شهریار نموده است و همچنین در نخستین ماه های فعالیت خود موفق به اخذ کاربرد علامت استاندارد ملی ایران جهت محصولات خود گردید.

این واحد با هدف مطالعه و تحقیقات جهت دستاورد های جدید در طراحی و تولید سیم و کابل های ابزار دقیق ، خودرویی و کابل های سیلیکونی در حال فعالیت می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی

محصولات

محصولات

در دانیال نور بیابید...